Byt, kterému byste nehádali jeho věk! Vzhledem hravě konkuruje kterékoli novostavbě

Tento byt je představitelem typické výstavby sídlišť 80. let, ale po zásahu designérky byla tato nálepka času stržena. Svým vzhledem může konkurovat kterékoli novostavbě. Celý totiž voní novotou!

Rozloha: 70 m2, byt

Starší byt pro moderní pár
Jelikož byt má dobře řešenou dispozici, která je předpokladem pro pohodlné užívání domácího prostředí, tato rekonstrukce se obešla bez potřeby výraznějších stavebních zásahů. Pokoje nejsou průchozí a celkově uspořádání bytu umožňovalo oddělenou denní a noční část.

„Majitelem je mladý, dynamický a moderní pár, který se rád prezentuje atraktivním životním stylem – rádi cestují a sledují trendy v bydlení. Zároveň však mají rádi přírodu. V souladu s jejich požadavky měl byt reprezentovat moderní městské bydlení, pohodlné i na setkání s přáteli, jakož i splňovat atributy budoucího rodinného zázemí,“ říká designérka Michaela Horvátová.

rohová šedá sedačka s polštářem s motivem obličeje a černými skleněnými stolky

Bez kompromisů
Majitelé koupili nemovitost v původním, částečně rekonstruovaném stavu. Bohužel, rekonstrukce absolutně neodpovídala standardům, možnostem a požadavkům současného moderního bydlení, proto se rozhodli přistoupit ke kompletnímu odstranění všech původních prvků, jako původního zděného jádra, vysekání původní dlažby osazené v chodbě a v kuchyni, jakož i odstranění polopříčky, kterou kuchyni a která zmenšovala pracovní plochu na kuchyňské lince.

„Z bytu jsme odstranili více než tunu stavební sutiny a takto „vyčištěný“ prostor mohl dostat svůj nový facelift. Jediná věc, kterou jsme z původního bytu zachovali, je stojací lampa, která svým nadčasovým designem připomíná drahá dánská designová svítidla od Arne Jacobsena. Po zrestaurování skvěle zapadla do vytvořeného interiéru,“ prozrazuje Michaela, která měla celou rekonstrukci i zařizování pod palcem.

Rekonstrukce bytu v činžovním domě z 50. let 20. stoletíRekonstrukce bytu v činžovním domě z 50. let 20. století
„Při navrhování bytu jsem se soustředila na několik faktorů a to: vytvořit pro mladý pár originální prostor, který bude v souladu s jejich finančními možnostmi a zároveň bude nadčasový, vzdušný a snadno udržovatelný. Praktický základ bytu jsme dosáhli uplatněním bílých stěn, bílých dveřních křídel a jednotné podlahy v neutrálním dřevodekoru dubu,“ řekla designérka.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram